+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

Řízení auta v Dubaji

V Dubaji je řízení auta pro turisty z Česka a Slovenska možné bez větších problémů.

Je nutné si před cestou do Emirátů vyřídit mezinárodní řidičský průkaz. Ten vám vyřídí na počkání městský úřad.
Zapůjčení auto v Emirátech je snadné. Nejvýhodnější je rezervovat auto předem. Tím si zajistíte nejvýhodnější podmínky a přesný model dle svého výběru. Samozřejmě je možné si auto zapůjčit i přímo ve vašem hotelu v Emirátech, ovšem počítejte s vyšší cenou a občasnými obstrukcemi při akceptaci českého nebo slovenského řidičáku.
Byť se to může zdát po 20 letech rozdělení Československa neuvěřitelné, v Emirátech se neustále můžete setkat s tím, že úřady neuznávají české nebo slovenské řidičáky, protože je stále v platnosti mezinárodní dohoda o uznávání dokladů bývalého Československa. Ani jednomu státu se, přes velké úsilí ještě nepodařilo dosáhnout samostatné dohody.

Kvalita silnic je v Emirátech na špičkové úrovni. Zejména v Dubaji jsou mnoha proudové dálnice a mimoúrovňové křížení. Pokud budete hledat konkrétní cíl, doporučujeme si předem připravit mapu nebo navigaci. V případě, že nesprávně odbočíte, můžete hledáním správné cesty strávit zbytek své dovolené :).

Většina řidičů v Emirátech se chová slušně a ohleduplně, nicméně styl řízení je poněkud odlišný od Evropy. Je nutné si hlídat zejména prostor před autem, protože platí nepsané pravidlo, že ten vpředu má přednost a o to, co se děje za ním se příliš nestará.
Občas se můžete setkat bohužel i s agresivními řidiči, kteří si vynucují předjetí. Doporučujeme vám v takovém případě zachovaní klidu a uvolnění pruhu. V žádném případě se nenechejte vyprovokovat k nějakému agresivnímu chování.

Veškeré silnice jsou monitorovány rychlostními radary. Dodržujte povolenou rychlost - pokuty za překročení povolené rychlosti jsou velmi vysoké! Veškeré záznamy jsou přenášeny online, takže informace o vašich pokutách jsou obratem doručeny do půjčovny aut a budou vám vyúčtovány.
V případě, že budete mít nějaké dotazy k tomuto tématu, neváhejte nás prosím kontaktovat.

POČASÍ V DUBAJI, SAE
čtvrtek
27. únor
Clear sky
Clear sky
21°C
pátek
28. únor
Clear sky
Clear sky
21°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 23.493 CZK
1 AED = 6.422 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.