+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

SAE se efektivně zapojuje do boje proti ISIS

Mnoho lidí a zejména turistů se obává situace v regionu Středního Východu, kvůli válce v nedalekém Iráku a Syrii. Věřím a vůbec se ani nedivím, že tato situace mnoho lidí může odradit od dovolené v Emirátech. Také se mě naši klienti často ptají, jak se SAE, jakožto muslimská země, staví k válce, která je (prý) vedena ve jménu Alláha. 

Postoj SAE je ovšem od začátku naprosto jasný a neměnný - zásadní nesouhlas a znechucení nad celkovou situací a šílenstvím, které rozpoutala Sunnitská extremistická oraganizace ISIS. 

Tak tedy fakta, jak se má dnes situace v SAE.

10. února 2015 se UAE Armed Forces (armáda SAE) oficiálně, aktivně a trvale zapojila do leteckých útoků na cíle ISIS v Iráku a Syrii. Podle oficiálních zpráv byla převelena jedna letka vojenských stíhaček F-16 i s pozemním personálem na leteckou základnu v Jordánsku. 12. února v místním tisku a rádiu proběhly zprávy, že během útoku byl jeden z letounů napaden, ale pilot se i s letadlem v pořádku vrátili na základnu. Stíhači SAE se již v prosinci minulého roku zapojily do koaličních útoků v Sýrii a Iráku. 

Jedna ze zajímavostí kterou u nás asi málo kdo ví je, že jeden z Emirátksých pilotů je žena Mariam Al Mansouri, kterou bychom mohli dnes přirovnat k místní národní hrdince. (viz foto)

Hlavním podnětem, který rozhýbal vojenské činitele v SAE, bylo nedávné upálení Jordánského pilota za živa. Vojenští představitelé SAE také kritizovali americké velitele, že nedostatečně zajišťují podporu pro piloty a zálohy jsou příliš daleko od bojiště. To prý vedlo k velmi jednoduchému zajetí Jordánského pilota.

SAE a Jordánsko mají velmi vřelé vzájemné vstahy které upevňuje i fakt, že poslední manželka Dubajského vládce Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktouma je Jordánská princezna Haya bint Al Hussein, dcera Jordánského krále Husseina.

 

Emiráty nadále zůstávají majákem naděje v rozbouřeném arabském světě a stále celému světu ukazují, že se dá žít v míru, souladu a prosperitě v multikulturním prostředí

POČASÍ V DUBAJI, SAE
neděle
5. prosinec
Clear sky
Clear sky
23°C
pondělí
6. prosinec
Clear sky
Clear sky
24°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 22.656 CZK
1 AED = 6.195 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.