+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

Zlatá tržnice

Dubaj byla dlouho známá jako město zlata, a to hlavně díky skutečnosti, že většina jeho zlata se dováží z Asie a sousedních krajin.

Dubaj byla dlouho známá jako město zlata, a to hlavně díky skutečnosti, že většina jeho zlata se dováží z Asie a sousedních krajin.

Dubaj Gold Souk je tradiční trh, který se nachází v srdci staré čtvrti Deira. Trh pojme více jak 300 prodejců jen na obchodování se šperky.

Přibližně 25 tun zlata nabízí výklady velkých klenotnických společností jako jsou Damas, Joy Alukkas Jewelry a nebo ARY Jewelry, ale i malých šperkařských dílen. Počet klenotnictví se odhaduje přibližné na 600 obchodů.

V Dubaji existují dva zlaté trhy, Starý Gold Souk a Nový Gold Souk. Oba dva jsou ve stejném městě i oblasti, nachází se blízko sebe a mají podobné nabídky. Nový Gold Souk je dvoupatrová budova, zatímco Starý Gold Souk je oblast posetá s obchodníky se šperky. Pokud chcete zažít chuť starého města, doporučujeme Stary Gold Souk před návštěvou toho nového.

Zlato se prodává na obou trzích na váhu. Díky tomu je možné zakoupit zlato od slavných návrhářů za neuvěřitelně nízké ceny.

Konečná cena nákupu je závislá na schopnostech zákazníky ve vyjednávání, protože jednotlivé položky nejsou označené, a proto v případě vážného zájmů je dobré být informovaný o tom, jaká je momentální cena zlata na trhu, od které se můžete odrazit.

Rozmanitost a rozsah návrhů šperků nezná hranic a tak tu můžete najít všechno od starého konzervativního stylu po elegantní a moderní kreace šperkového umění.

Navštivte tato místa v podvečer, kdy jsou obchody dobře osvětlené a zlato tak září z každé strany. Nikde na světe nebudete mít možnost vidět město se zlata jakým Dubaj v noci nepochybně je a zaručuje tak úžasný pohled. Ve spletitých uličkách staré Dubaje Vám rádi pomůžeme se zorientovat a najít pro Vás či Vaše blízké dáreček, kterého hodnota přetrvá století.

Váš Sinimar Tour

POČASÍ V DUBAJI, SAE
čtvrtek
9. duben
Polojasno
Polojasno
29°C
pátek
10. duben
Oblačno
Oblačno
32°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 25.144 CZK
1 AED = 6.871 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.