+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

Spojené arabské emiráty - Jak trávit čas

V SAE se nabízí nespočet možností jak strávit čas dovolené ať už relaxací na bělostných plážích s hedvábným pískem, nebo aktivně, provozováním některých sportů, či turistickými výlety po okolních zajímavostech a přírodních krásách.

Sportovní vyžití v Emirátech

Pro sportovní vyžití jsou Spojené arabské emiráty skutečným rájem. V SAE je na výběr z mnoha tradičních i netradičních sportů, které jsou zprostředkovávány jak hotely, tak soukromými agenturami. Hotely SAE stojící u moře poskytují skvělé vybavení pro rozmanité vodní sporty jako surfování, vodní lyžování, plavba na plachetnici a motorovém člunu. Velice oblíbené je potápění, protože podmořský svět zde ukrývá opravdové bohatství.

Tradiční sporty

Tradičními sporty a aktivitami jsou v SAE velbloudí dostihy, nebo sokolnictví. Jízdu na velbloudovi si můžete v SAE sami vyzkoušet. Tato aktivita je pro turisty běžně dostupná. Mezi cizinci je oblíbený také golf, který zde má výborné podmínky a např. v Dubaji se pořádá prestižní turnaj Desert Classing PGA elity golfových hráčů. Špičkové golfové hřiště je k vidění právě v Dubaji a navrhl ho americký architekt Karl Litten. Také přilehlá budova, ve které sídlí golfový a jachtový klub, je velice pozoruhodná, a jejím významným znakem jsou tři obří k nebi se vzdouvající betonové plachetnice. Jachting je dalším velice oblíbeným sportem v SAE.

Exotické sporty v Emirátech

Mezi skutečně exotické sporty pro cizince nepochybně patří lyžování na písku. Na jedné lyži sjíždějí nadšenci duny vysoké i 50 metrů, což někdy může být značně nebezpečné, ostatně jako lyžování na sněhu. A protože je v emirátech možné téměř vše, i zde si můžete užít sněhu a zimních radovánek v zastřešeném zimním středisku v Dubaji v Mall of Emirates. V hotelích SAE a zábavních parcích naleznete i dráhy na lední bruslení, "Ice Rinks".

Pláže v Emirátech

Spojené arabské emiráty se pyšní krásnými plážemi s hedvábným bělostným pískem, palmami a vybavením pro váš absolutní komfort. Oblíbené jsou především pláže na východním pobřeží SAE, nebo oblast mezi Abu Dhabi a Ras Al Khaimah na západním pobřeží. Pro děti je na většině pláží, a nejen tam, připraveno mnoho zábavy a aktivit ve vodních parcích (např. dubajský Wild Wadi Park Dubaj), zábavních parcích, dále mají děti možnost vyzkoušet si windsurfing, nebo jízdu na velbloudovi, či navštívit některé muzeum zaměřené např. na podmořský svět.V největším Emirátě Abu Dhabi je zajímavostí pláž určená výlučně ženám, kde jsou ženy ukryty před zvědavými pohledy za vysokou zdí.

Jumeirah Beach

Nejznámější dubajská pláž je Jumeirah Beach, která je zároveň považována za nejkrásnější v SAE. Podél mnoha kilometrové pláže jsou vystavěny luxusní hotely Dubaje, které zajišťují veškerý komfort a sportovní aktivity. Dlouhý, několika kilometrový úsek pláží, které nabízejí skvělé podmínky pro koupání a relaxaci, se také nachází jižně od metropole Sharjah, hlavního města stejnojmenného Emirátu.

Potápění, pouštní safari

Jako turisté můžete využít možnost potápění pod vedením instruktora a nahlédnout do krás podmořského světa, podniknout projížďku na velbloudech, někdy kombinovanou s netradičním lyžováním v písečných dunách, nebo se účastnit vyjížďky do pouště v terénním voze Off Road Safari. Pokud disponujete vlastním terénním vozem, je tu pro vás akce Overnighter Drive, dvoudenní projížďka pouští, která trvá i přes noc.

Výlety v Emirátech

Nezapomenutelné zážitky vám přinesou různě zaměřené výlety a výpravy SAE. Např. výlety po hlavních pamětihodnostech a stavbách měst, nebo výpravy za nakupováním na tržnice a do obchodních center. Oblíbené jsou také výlety na lodích, známá je např. plavba na tradiční dřevěné lodi dhow po dubajském zálivu, spojená s ochutnávkou arabských specialit. Neméně vzrušující jsou výpravy za beduíny do pouště, spojené s pozorováním hvězd a možností přenocování v beduínských stanech. Další cesta pouští v terénních džípech, Desert Safari, vám odhalí neskutečné krásy písečných dun SAE, které se na konci dne zabarví zapadajícím sluncem.

Kulturní arabské tradice poznáte na výletech mimo velká města SAE do menších vesniček, ve kterých lépe poznáte tradiční způsob života, různá řemesla a také přírodní zajímavosti. Z Dubaje se často vyráží do městečka Hatta - hraničního města s Ománem, které leží na úpatí pohoří Hadžar, a jehož okolí je tvořeno překrásnou přírodou. Původní podoba Hatta byla pečlivě zrekonstruována a vyhlášena národní památkou.

Z Abu Dhabi se zase nabízí neméně zajímavý výlet do okolí Liwi, kde se mezi pouštními dunami nacházejí největší oázy historického významu nebo se po dálnici lze vydat do 160 km vzdáleného univerzitního města Al Ain, jehož název znamená pramen. Leží již na hranici s Ománem a díky dostatku vody má bohaté zelené porosty a palmové háje. Ke shlédnutí je zde mnoho významných historických památek. Ani nákupy a zábava zde nezůstávají pozadu. Skvělými typy na další zajímavé výlety jsou asi 15 km vzdálené jezero Ain al-Faidah, oáza Buriami, která se rozkládá až na území Ománu, nebo hora Jebel Hafit, kde byly nalezeny hrobky staré až 5 tis. let a zkameněliny z pravěkých dob.

POČASÍ V DUBAJI, SAE
sobota
23. říjen
Clear sky
Clear sky
31°C
neděle
24. říjen
Clear sky
Clear sky
30°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 22.205 CZK
1 AED = 6.069 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.