+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

SAE - místní kuchyně

Gastronomie v Dubaji

Máte rádi gatronomické zážitky? Milujete dobré jídlo? Potom je Dubaj to pravé pro Vás. Návštěvníci Dubaje si mohou užívat mezinárodní gastronomii z celého světa.

Michelinské hvězdy

Pokud jste gurmáni a chcete v Dubaji ochutnat michelinské menu, máte několik možností.

Přestože Dubaj v tuto chvíli nemá restauraci, která by byla stálým držitelem Michelinské hvězdy je několik restaurací, ve kterých bylo menu navrženo a připraveno světoznámými kuchaři - držiteli Michelinských hvězd. Tito kuchaři také v Dubaji pravidelně osobně vaří v předem oznámených termínech.

V tuto chvíli můžete v Dubaji ochutnat umění od 3* Michelin kuchaře Yanicka Alleno v hotelu One Only The Palm.

Tradiční recepty z Dubaje

V ulicích SAE se nejlépe seznámíte s arabskou kuchyní v menších restauracích než jsou ty hotelové. Kromě fast foods, které mají zastoupení i jinde na světě, je zde mnoho restaurací patřících většinou Pákistáncům, Indům, Libanoncům, nebo Íráncům. Rozhodně se nemusíte bát ochutnat místní speciality v menších stáncích. Hygienické podmínky jsou hlídané a na špičkové úrovni. Hlavními ingrediencemi tradičních arabských jídel v SAE bývá hovězí, jehněčí a velbloudí maso, ryby a mořské plody. Ochutnejte velbloudí mléko, sušené datle a různé druhy ořechů.

 

V SAE se podávají také arabská jídla jako baharát, fúl medammes nebo hommos. Chcete-li ochutnat výběr studených arabských předkrmů objednejte si v kterékoli restauraci Cold Mezzeh.
V restauracích si po celý den můžete vybírat z lahůdek kuchyní celého světa, a některé restaurace jsou na určité země přímo specializované.

Chcete si připravit některou z arabských specialit? Sinimar pro vás připravil recepty nejznámějších arabských jídel:

Hotelové restaurace

Nabídka jídel v hotelových restauracích je v SAE velice rozmanitá. Není divu, když zde žije přes sto různých národností. Největší výběr delikátních jídel je v hotelových luxusních restauracích, kde vám hned z rána nabídnou snídani o několika chodech podávanou formou bufetových stolů. Objevuje se tu mnoho druhů ovoce a čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Nechybí sušené datle a fíky nebo obilné pokrmy jako různé pražené vločky či ovesná kaše. Pro ty, kdo neradi sladké, tu jsou různé druhy sýrů, vaječných pokrmů a uzenin.

V hotelích SAE se také pořádají různě tematicky zaměřené večery nebo dny, které jsou věnovány některé zemi a včetně jejích kulinářských specialit.

Nebojte se vyzkoušet restaurace mimo váš hotel ! Stojí to za to !

Koření v SAE

Nad rozmanitostí koření užasnete na některém ze spice souq. Vůně kardamonu, kmínu, zázvoru, hřebíčku, drceného pepře, muškátu, šafránu a mnoha dalších se line uličkami tržiště. Kořenářská tradice sahá do dávných dob krále Šalamouna a koření, které spolu s drahokamy a drahými poklady putovalo karavanami, bylo považováno za veliké bohatství.

V používání koření jsou místní kuchaři opravdoví mistři a při dochucování jídel dosahují vynikajících chutí. Vonné koření a bylinky se používají při přípravě ryb a masa, nebo při pečení různých druhů sladkého a slaného pečiva. Do pečiva se v SAE přidává také šťáva z květů pomerančovníku nebo olej z hořkých mandlí. Saláty a zelenina získají díky koření výbornou chuť. Např. oblíbené pyré z artyčoků se ochucuje muškátem a šafránem, květák zase česnekem a sezamovou pastou, salát z mořských plodů získá na chuti díky vyváženému poměru čerstvého zázvoru, pepře a citrónové kury. Při přípravě masa se dosahuje pikantní chuti přidáním šafránu, koriandru, nebo česneku, který se někdy pro větší aromatičnost nahrazuje mošusem a ambrou.

Maso v SAE

Co se týká masa, podává se jehněčí, kůzlečí, drůbež, nebo hovězí. Maso se v SAE nejčastěji upravuje grilováním, vařením, podávané s různými omáčkami a se zeleninovou přílohou. Většinou se podává navíc fenykl s octovou zálivkou, chřest, dýně, nebo květák. Získávání masa zahrnuje podle islámské tradice přísný postup - halal. Zvíře musí být zabito jedině podřezáním hrdla a vykrvácením. Vepřové maso, které zakazuje islámská tradice, se připravuje jen ve větších hotelových restauracích pro turisty a v jídelníčku je pečlivě označeno.

Nápoje v SAE

Jako hlavní nápoj k jídlu je v SAE podávána voda, která se vzhledem ke kořeněnosti jídla a místním teplotám hodí nejlépe. V nabídce jsou čestvé šťávy ze všech možných druhů ovoce a zeleniny. Tradičním nápojem je v SAE silná káva, která se začala na Arabském poloostrově pěstovat v Jemenu ve 14. stol. Arabové si ji rádi vychutnávají spolu s vodní dýmkou, např. v některých z kaváren zvaných sheesha shop. Také čaj dovážený z Číny se stal národním nápojem.

Alkohol v SAE

Kromě Emirátu Sharjah, kde je konzumace alkoholu zcela zakázána, nebudete mít problém objednat si sklenku vína nebo jiného alkoholického nápoje. Jedná se především o větší restaurace a hotely. Existují i speciální obchody s alkoholem, ty jsou však pro běžné turisty obtížně dostupné.

Chcete-li mít po dobu svého pobytu alkohol za rozumnou cenu, nakupte si zásobu ve free shopu na letišti.

Více informací v doporučení SAE

POČASÍ V DUBAJI, SAE
neděle
5. prosinec
Clear sky
Clear sky
23°C
pondělí
6. prosinec
Clear sky
Clear sky
24°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 22.656 CZK
1 AED = 6.195 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.