+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

Spojené arabské emiráty - vstupní formality

Cestovní doklady potřebné ke vstupu do SAE

Cestovní pas musí být platný nejméně 6 měsíců při vstupu na území Spojených arabských emirátů. Ve výjimečných případech lze využít nově vystavených rychlopasů. Občané všech 28 zemí Evropské unie získají vízum do SAE po příletu na letišti v Dubaji nebo Abu Dhabi (Platí od 22.3.2014).

Nejste-li občanem některé země Evropské unie musíte mít vyřízeno vstupní vízum SAE před odletem z nástupního letiště. Pro přesný seznam zemí, u kterých je zavedena povinnost vyřídit vízum předem nás prosím kontaktujte. Vízum Vám může zajistit místní sponzor, což mohou být místní licencované CK a hotely. Letecké společnosti kontrolují při odbavení, zda máte kopii vstupního víza - nezapomeňte si jej tedy před cestou vytisknout. Sinimar je držitelem licence Imigračního úřadu v Dubaji a zajišťuje víza pro občany všech zemí na světě s vízovou povinností.

Po příletu do Spojených arabských emirátů předložíte imigračnímu úředníkovi platný pas, zdarma obdržíte do pasu razítko dne vstupu. Platí pravidlo, že v zemi můžete být 90 dní ze 180 dní. Je již na Vás, jestli tento pobyt bude v kuse a nebo po částech, ale pobyt nesmí tento počet překročit jinak budete čelit pokutám, popřípadě vyhoštění.

Občané s vízovou povinností příletu do Emirátů předložíte kopii svého víza společně s vaším pasem. Úředník si naskenuje čárový kód z víza a zaregistruje Vás v online systému. S originálem víza se po celou dobu vašeho pobytu nesetkáte - vše se odehrává výhradně elektronicky.

Celní a devizové předpisy

Povinná směna valut ani prokázání dostatku finančních prostředků k pobytu nejsou ve Spojených arabských emirátech zavedeny (je nahrazeno finanční zárukou místního zvoucího subjektu, tzv sponzora - je uveden na vystaveném vízu do Emirátů).

Pro osoby nemuslimského vyznání platí limit na dovoz alkoholu do množství 2 litrů. Muslimové mají úplný zákaz dovozu alkoholu.

Dovoz a převoz drog, pesticidů, zbraní či střeliva do SAE je možný pouze v evidovaném množství na základě zvláštní licence MV země. Přísně je zakázán dovoz opia, narkotik, pornografického a erotického materiálu, politicky či nábožensky citlivého materiálu, antimuslimské literatury a izraelské měny. Výše jmenované podléhá striktní cenzuře, neprodleně je dle práva šariji konfiskováno a dotyčné osoby čeká patřičný postih.

V případě dovozu zvířat je nutné předložit veterinární osvědčení - potvrzení o očkování proti vzteklině.

POČASÍ V DUBAJI, SAE
čtvrtek
22. srpen
Clear sky
Clear sky
34°C
pátek
23. srpen
Clear sky
Clear sky
38°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 23.417 CZK
1 AED = 6.390 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
  • Osobní znalost prostředí v SAE
  • Asistence a pomoc přímo v SAE
  • Specializace na Arabský poloostrov
  • Rady a doporučení pro cestování
  • Osobní vazby a kontakty
  • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
  • Uspokojení individuálních požadavků
  • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.