+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

City tours - prohlídky

Zde najdete různé druhy výletu s průvodcem po městech či emirátech. Vyberte si ten, který Vám bude nejlépe vyhovovat. U většiny prohlídek je možné zajistit i českého průvodce nebo zajistit výlet soukromě a to také s česky či jinak hovořícím průvodcem.

Sinimar doporučuje
Tento výlet je ideální pro všechny, kdo chtějí vidět Dubaj i ze zákulisí a získat množství zajímavých informací o životě v Dubaji a Spojených arabských emirátech. Naše průvodkyně Vám zajistí tento soukromý výlet jen pro Vás. Znamená to tedy, že bude mít v rukávu mnoho možností, které byste během výletu mohli stihnout a Vy se s ní domluvíte po vyzvednutí, co by Vás nejvíce zajímalo. Naše průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a poté se vydáte na ta nejzajímavější místa s jejím bohatým výkladem o Dubaji. Zastávky většinou jsou:
 • Dubai Marina a JBR - krásná promenáda a umělá zátoka s mnoha krásnými mrakodrapy a veřejnou pláží
 • Palm Jumeirah - palmový ostrov, který uvidíte z obou koutů, z jednoho je překrásný výhled na Dubaj a Burj Al Arab ze zadu, což je rarita a z druhého zase na celou Marinu a její mrakodrapy
 • Burj Al Arab - zastavíte se u veřejné pláže, kde se Vám naskytne možnost vyfotit se s tímto výjimečným hotelem tak, jak málokomu
 • City Walk a nový Harbour - nová část Dubaje a pohled na Dubaj, který jen tak neuvidíte
 • Bur Dubai a Deira - muzeum, Al Bastakiya a poté starými abrami přes Dubai Creek do Deiry na tržnici se zlatem a kořením, kde Vás průvodkyně vezme k těm nejlepším, kde si můžete koupit všechno možné, budete mít jistotu, že Vám poradí, jaká je průměrná cena zlata, ořechů a dalšího a pokud budete chtít, pomůže Vám i se smlouváním
 • Nejvyšší stavba a zpívající a tančící fontány
Výlet je ideální na 6 hodin, abyste měli dostatek času vše stihnout. Pokud bydlíte mimo Dubaj, je možné zajistit i vyzvednutí v ostatních emirátech, jen je potřeba myslet na to, že průvodkyně musí jet navíc z Dubaje a zase zpět do Dubaje a tak je potřeba započítat i její cestu. Kontaktujte nás, v případě, že chcete nezávaznou nabídku zde.

Cena: 945 Kč  [auto/hodina]
Sinimar doporučuje
Výlet se soukromou průvodkyní po Abu Dhabi je dělaný pro klienty, kteří chtějí vidět to nejzajímavějšího z Abu Dhabi, ale nechtějí být vázaní na ostatní a chtějí si výlet užít po svém. S průvodkyní se můžete domlouvat na jednotlivých zastávkách a všech možnostech. Je to opravdu unikátní způsob, jak poznat hlavní město. Naše průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a poté se vydáte směrem do Abu Dhabi, po cestě Vám popovídá zajímavosti o emirátech a hlavním městě. Zastávky většinou jsou:
 • Sheikh Zayed Grand Mosque - nádherná mramorová mešita, která je jako jedna z mála přístupná nemuslimům, zdobená je perletí, největším kobercem utkaným v jednom kuse, křišťálovými lustry, je to opravdu neuvěřitelný zážitek
 • Heritage Village - uvidíte, jak žili emiráťané dřív
 • Corniche - promenáda na pobřeží
 • Jumeirah at Etihad Towers - Observation Deck at 300 - vyhlídková platforma v hotelu Jumeirah at Etihad Towers
 • Emirates Palace - nádherná hotel, který je považován jako jeden z mála za 7-hvězdičkový hotel na světě, můžete si dát kávu se zlatem či si zakoupit zlatou cihličku v automatu
 • Marina Mall - pokud si chcete něco nakoupit, stavte se do zdejšího známého obchodního centra
 • Louvre Abu Dhabi - galerie a muzeum umění, jedná se o francouzskou pobočku stejnojmenného muzea
 • Saadiyat Island - krásný ostrov plný mangrovníků, nádherných pláží a hotelů
 • Yas Island - ostrov, kde najdete zábavní parky včetně známého tématického parku Ferrari World
Výlet je vhodný minimálně na 8 hodin, je potřeba počítam min. s cca 2,5 hodinami na jízdu, během které Vám průvodkyně bude povídat zajímavosti o emirátech i Abu Dhabi.

Cena: 1.215 Kč  [auto max. 6 osob]
Připravte se na to, že vás toto okouzlující město nejvíce zaujme v této úvodní prohlídce, která je vizuálním a zážitkovým svátkem. Tato doprovázena prohlídka vás zavede k autentického zážitku z plavby v tradiční dřevěné lodi uprostřed tyčících se mrakodrapů Dubai Marina až k největšímu umělému ostrovu na světě - Palm Jumeirah a okolí. Večer strávíte v živém centru Dubaje - kde budete odvezen do 124. patra Burj Khalifa, abyste si mohli vychutnat nerušený 360 stupňový výhled na město a tančící fontány níže, před vaší bohatou večeří v hotelu Armani.

Cena: 3.215 Kč  [osoba/výlet]
Město Dubaj se stalo nejznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit jeho vývoj, budeme muset cestovat v prostoru i čase, abychom prozkoumali přírodu, společnost a technologii této metropole. Není lepší způsob jak poznat toto město plné rozporů a zázraků! Nejrychleji se rozvíjející město na světě Vás na každém kroku ohromí a okouzlí  něčím novým. Připojte se k nám na této fascinující cestě za poznáním rozmachu a rozvoje této multikulturní metropole. Naší první zastávkou bude dubajská Marina - uměle vytvořený kanál se spoustou luxusních mrakodrapů, vil a hotelů, které obklopují místní krásnou promenádu. Poté se přesuneme na Palm Jumeirah, což je velmi prestižní oblast, místo pro stále ještě se stavící Jumeirah Beach Residences - luxusní vily a domy. Dále se potěšíte krásou malých Benátek Dubaje propojených s arabskou architekturou, nazývaných Madinat Jumeirah. Pokračovat budeme do centra, abychom navštívili nejvyšší vyhlídkovou plošinu na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která je připojena k největšímu obchodnímu centru světa Dubaj Mall. Tento obchodní dům je známý nejen svým obrovským akváriem a podmořskou zoo, ale především světově největší tančící a zpívající fontánou. Pokud si zvolíte výlet i s Odpoledním čajem v Burj Al Arabu, bude následovat návštěva tohoto nejznámějším hotelu světa ve tvaru plachetnice. Burj Al Arab měří 321 m a dominuje dubajskému panoramatu. Atmosféru umocňuje noční osvětlení, které vytváří představu moře a ohně. Zážitek opravdu nesmírně dojemný.

Cena: 2.000 Kč  [osoba/výlet]
Celodenní výlet po všech NEJ atrakcích Dubaje s česky, anglicky či německy mluvícím průvodcem. Zažijte kouzlo staré Dubaje v části Deira a podívejte si největší zlatý trh s největším zlatým prstenem na světě zapsaném v Guinnesovy knize rekordů. Ponořte se do vůní na kořeněném trhu a vyzkoušejte umění smlouvání. Následně si vychutnejte krátkou plavbu místním vodním taxi - Abra lodičkou a přesuňte se do části Bur Dubai, která se pyšní největší fotorámečkem na světě (Dubai Frame). Jízda po majestátní Sheik Zayeed Road Vás dovede až k ikoně Dubaje Burj Al Arab a po krátké foto zastávce navštívíte Souk Madinat, známé jako Dubajské benátky. Nenechte si ujít palmový ostrov Palm Jumeirah se světoznámým hotelem Atlantis. Zastávka na Dubajské Marině známé jako Dubajský Manhattan Vas okouzlí nejvyššími budovami světa. Na závěr navštívíte největší nákupní centrum Dubai Mall kde se nachází nejvyšší budova světa Burj Khalifa, akvárium a večer ukončete při hracích fontánách.

Cena: 515 Kč  [osoba/výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 1.300 Kč  [osoba/výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 3.215 Kč  [osoba/výlet]
Dubai je město, kde na každém kroku objevíte něco zajímavého a nového, skvěle kombinuje staré i moderní. Není pochyb, že Dubaj je nejnavštěvovanější  turistickou destinací na Středním Východě. Je to město věků, které vyrostlo z pouště a svou přítomností zdobí pobřeží Arabského zálivu. Naše cesta nás zavede k nejznámějším a nejslavnějším místům Dubaje, jako je Dubai Creek - vodní tepna, dělící Dubaj na starou a novou část. Prohlédneme si čtvrť Bastakia, kde Vás zaujmou staré domy s větrnými věžemi (Wind Towered Houses), postavené bohatými obchodníky. Dále si uděláme zastávku ve 180 let staré pevnosti Fort Al Fahidi, kde je umístěno Dubai Museum, kde je zmapována historie tohoto rychle rozkvétajícího Emirátu. Vodním taxikem Abra se poté přeplavíme přes Dubai Creek, a tam nás čeká procházka trhem s kořením (Spice Market) a poté na Zlatý Trh (Gold Souk). Na naší cestě do nejluxusnějšího tour se pořádá na světě Burj Al Arab si uděláme foto zastávku vedle Jumeirah Mosque - významné architektonické památky v Dubaji. Nejdokonalejší tečkou za naší exkurzí je ochutnání té nejdelikátnější kuchyně v Hotelu Burj Al Arab v restauraci Al Iwan.

Cena: 3.315 Kč  [osoba/výlet]
Jeden z nejvíce podceňovaných emirátů v této zemi, Sharjah poskytuje kulturní zážitek jako žádný jiný. Dědictví a umění tvoří duši města a není neobvyklé najít historické památky na každém rohu. Cesta přes toto přeplněné, ale historicky citlivé město od jedné z jeho nejznámějších staveb - mešita Al Noor, mistrovské dílo ovlivněné klasickou tureckou osmanskou architekturou. Následuje náboženská a kulturní výměna myšlenek po srdečném uvítání s arabskou kávou a datlemi. Pokračujte na nejstarší trh ve Spojených arabských emirátech - Souq Al Arsah, kde se otevřou klimatizované uličky pro starožitné řemesla a místní speciality. Nakonec návštěva pevnosti Sharjah a muzea islámské civilizace v Sharjah dotváří fascinující historickou cestu do srdce kulturního hlavního města arabského světa.

Cena: 1.705 Kč  [osoba/výlet]
Na naší cestě na Východní pobřeží projedeme zemědělskou oblastí Al Dhaid. Terén se tu mění z barvité pouštní krajiny k okázalé horské scenérii. Pobřeží je poseto malými rybářskými vesničkami, navštívíme starou vesničku Dibba, strategicky významné místo s úchvatným výhledem na Indický oceán. Dále podél pobřeží přijedeme k nejstarší mešitě v Emirátech - Al Bidyah Mosque, která byla postavena v 15. století. Cesta nás dále provede přístavními městy Khorfakhan a Fujairah, podél horských zřícenin, kde dříve pracovali horalé a poté se dostaneme do 300 let staré pevnosti Fort of Fujairah a do blízké oázy Bithnah Oasis.   Předtím než se vrátíme do Dubaje, můžete si nakoupit krásné hrnčířské výrobky nebo koberce na Pátečním trhu (Friday Market). Nakonec se můžete osvěžit v moři a pak si  pochutnat  na výborném obědě.

Cena: 1.270 Kč  [Osoba/výlet]
Tato okouzlující pouštní oáza byla původně známá jako zastávka na karavanní stezce, ale dnes je to univerzitní a zemědělské centrum. Známé jako “Zahradní město“, Al Ain je druhým největším městěm v emirátu Abu Dhabi. Naše cesta začíná u Hili Gardens, což je archeologická vykopávka datující se před více než 5 tisíci lety. Poté budeme pokračovat do Al Ain Palace Museum, staré tvrze, která byla residencí zesnulého vládce Sultána Sheikha Zayeda Al Nahyana. Zde se budeme moci pokochat sbírkou různých rodinných portrétů a dalšího, kdy můžete nahlédnout, jak taková královská rodina žila. Dále budeme pokračovat do Al Ain Národního muzea, které poskytuje přehled o tradicích a kultuře země. Později budeme mít to potěšení vidět zblízka velbloudy. Tato jedinečná zvířata doprovázela beduíny velmi dlouhou dobu, ale dnes mají obrovskou sociální a ekonomickou hodnotu v regionu, ale také jako zdroj potravy a mléka. Před návratem se zastavíme na Jahili pevnosti, kde jsou různé výstavy jako např. fotografické sbírky slavného průzkumníka Wilfreda Thesigera, který žil mezi místními beduínskými kmeny mezi lety 1946 a 1947.

Cena: 1.270 Kč  [Osoba/výlet]
POČASÍ V DUBAJI, SAE
sobota
23. říjen
Clear sky
Clear sky
31°C
neděle
24. říjen
Clear sky
Clear sky
30°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 22.205 CZK
1 AED = 6.069 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
 • Osobní znalost prostředí v SAE
 • Asistence a pomoc přímo v SAE
 • Specializace na Arabský poloostrov
 • Rady a doporučení pro cestování
 • Osobní vazby a kontakty
 • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
 • Uspokojení individuálních požadavků
 • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.