+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

City tours - prohlídky

Zde najdete různé druhy výletu s průvodcem po městech či emirátech. Vyberte si ten, který Vám bude nejlépe vyhovovat. U většiny prohlídek je možné zajistit i českého průvodce nebo zajistit výlet soukromě a to také s česky či jinak hovořícím průvodcem.

Sinimar doporučuje
Tento výlet je ideální pro všechny, kdo chtějí vidět Dubaj i ze zákulisí a získat množství zajímavých informací o životě v Dubaji a Spojených arabských emirátech. Naše průvodkyně Vám zajistí tento soukromý výlet jen pro Vás. Znamená to tedy, že bude mít v rukávu mnoho možností, které byste během výletu mohli stihnout a Vy se s ní domluvíte po vyzvednutí, co by Vás nejvíce zajímalo. Naše průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a poté se vydáte na ta nejzajímavější místa s jejím bohatým výkladem o Dubaji. Zastávky většinou jsou:
 • Dubai Marina a JBR - krásná promenáda a umělá zátoka s mnoha krásnými mrakodrapy a veřejnou pláží
 • Palm Jumeirah - palmový ostrov, který uvidíte z obou koutů, z jednoho je překrásný výhled na Dubaj a Burj Al Arab ze zadu, což je rarita a z druhého zase na celou Marinu a její mrakodrapy
 • Burj Al Arab - zastavíte se u veřejné pláže, kde se Vám naskytne možnost vyfotit se s tímto výjimečným hotelem tak, jak málokomu
 • City Walk a nový Harbour - nová část Dubaje a pohled na Dubaj, který jen tak neuvidíte
 • Bur Dubai a Deira - muzeum, Al Bastakiya a poté starými abrami přes Dubai Creek do Deiry na tržnici se zlatem a kořením, kde Vás průvodkyně vezme k těm nejlepším, kde si můžete koupit všechno možné, budete mít jistotu, že Vám poradí, jaká je průměrná cena zlata, ořechů a dalšího a pokud budete chtít, pomůže Vám i se smlouváním
 • Nejvyšší stavba a zpívající a tančící fontány
Výlet je ideální na 6 hodin, abyste měli dostatek času vše stihnout.

Cena: 1.070 Kč  [auto/hodina]
Sinimar doporučuje
Výlet se soukromou průvodkyní po Abu Dhabi je dělaný pro klienty, kteří chtějí vidět to nejzajímavějšího z Abu Dhabi, ale nechtějí být vázaní na ostatní a chtějí si výlet užít po svém. S průvodkyní se můžete domlouvat na jednotlivých zastávkách a všech možnostech. Je to opravdu unikátní způsob, jak poznat hlavní město. Naše průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a poté se vydáte směrem do Abu Dhabi, po cestě Vám popovídá zajímavosti o emirátech a hlavním městě. Zastávky většinou jsou:
 • Sheikh Zayed Grand Mosque - nádherná mramorová mešita, která je jako jedna z mála přístupná nemuslimům, zdobená je perletí, největším kobercem utkaným v jednom kuse, křišťálovými lustry, je to opravdu neuvěřitelný zážitek
 • Heritage Village - uvidíte, jak žili emiráťané dřív
 • Corniche - promenáda na pobřeží
 • Jumeirah at Etihad Towers - Observation Deck at 300 - vyhlídková platforma v hotelu Jumeirah at Etihad Towers
 • Emirates Palace - nádherná hotel, který je považován jako jeden z mála za 7-hvězdičkový hotel na světě, můžete si dát kávu se zlatem či si zakoupit zlatou cihličku v automatu
 • Marina Mall - pokud si chcete něco nakoupit, stavte se do zdejšího známého obchodního centra
 • Louvre Abu Dhabi - galerie a muzeum umění, jedná se o francouzskou pobočku stejnojmenného muzea
 • Saadiyat Island - krásný ostrov plný mangrovníků, nádherných pláží a hotelů
 • Yas Island - ostrov, kde najdete zábavní parky včetně známého tématického parku Ferrari World
Výlet je vhodný minimálně na 8 hodin, je potřeba počítam min. s cca 2,5 hodinami na jízdu, během které Vám průvodkyně bude povídat zajímavosti o emirátech i Abu Dhabi.

Cena: 1.375 Kč  [auto max. 6 osob]
Sinimar doporučuje
Prohlédněte si nejrychleji rostoucí kosmopolitní město světa, Dubaj. Strhující podívaná inspiruje Vaši představivost a nechá Vás nahlédnout pod pokličku tohoto skutečně unikátního světa. Navštívíte luxusní obchodní dům Saga World Dubai, vydáte se na plavbu tradiční lodí Dhow podél Dubajské Mariny, dále následuje prohlídka největšího uměle vystavěného ostrova Palm Jumeirah s přepychovými hotely a vilami, kde se nachází i magický hotel Atlantis The Palm. Dále navštívíte autentické islámské tržiště Souk Al Bahar. Následuje to nejkrásnější, nejvyšší budova světa s nejrychlejším výtahem, který Vás vyveze na panoramatickou vyhlídku na celé město, poušť i moře. Spatříte také znáou tančící fontánu a večer bude zakončen vynikající večeří v hotelu Armani.

Cena: 3.494 Kč  [osoba/výlet]
Sinimar doporučuje
Město Dubaj se stalo nejznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit jeho vývoj, budeme muset cestovat v prostoru i čase, abychom prozkoumali přírodu, společnost a technologii této metropole. Není lepší způsob jak poznat toto město plné rozporů a zázraků! Nejrychleji se rozvíjející město na světě Vás na každém kroku ohromí a okouzlí  něčím novým. Připojte se k nám na této fascinující cestě za poznáním rozmachu a rozvoje této multikulturní metropole. Naší první zastávkou bude dubajská Marina - uměle vytvořený kanál se spoustou luxusních mrakodrapů, vil a hotelů, které obklopují místní krásnou promenádu. Poté se přesuneme na Palm Jumeirah, což je velmi prestižní oblast, místo pro stále ještě se stavící Jumeirah Beach Residences - luxusní vily a domy. Dále se potěšíte krásou malých Benátek Dubaje propojených s arabskou architekturou, nazývaných Madinat Jumeirah. Pokračovat budeme do centra, abychom navštívili nejvyšší vyhlídkovou plošinu na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která je připojena k největšímu obchodnímu centru světa Dubaj Mall. Tento obchodní dům je známý nejen svým obrovským akváriem a podmořskou zoo, ale především světově největší tančící a zpívající fontánou. Následovat bude Hight Tea v nejznámějším hotelu světa ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Burj Al Arab měří 321m a dominuje dubajskému panoramatu. Atmosféru umocňuje noční osvětlení, které vytváří představu moře a ohně. Zážitek opravdu nesmírně dojemný.  

Cena: 2.536 Kč  [osoba/výlet]
Dubaj je hlavním městem stejnojmenného emirátu, je druhým největším emirátem v SAE po Abu Dhabi a je také nejlidnatějším. Leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Vládcem Dubaje je šejk Muhammad bin Rashid al Maktum, který je viceprezidentem a premierem SAE. Téměř veškerý  hospodářský,  sociální, kulturní i politický život emirátu Dubaj se odehrává v městě Dubaj. Město dělí  na dvě části Dubai Creek - Deiru a Bur Dubai.   Dubai City Tour začneme prohlídkou několika  památek, uděláme si např. zastávku v krásné mešitě - Jumeirah Mosque a poté zamíříme na projížďku kolem zátoky Dubai Creek, jež je tepnou celého města. Následně si uděláme procházku úzkými uličkami historické části Bastakiya s jejími nádherně zrestaurovanými starými budovami a poté navštívíme pevnost Al Fahidi Fort, kde je umístěno Dubai Museum.
Poplujeme  Abrou (vodní taxi) přes zátoku a budeme pokračovat v objevování tradičních dubajských trhů, kde Vás pohltí vůně koření, bylin a kadidla. Náš výlet končí procházkou po Zlatém trhu (Gold Souk) , kde na vás šperky září ze všech stran. Jak byste mohli odolat?

Cena: 917 Kč  [osoba/výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 1.422 Kč  [osoba/výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 3.154 Kč  [osoba/výlet]
Dubai je město, kde na každém kroku objevíte něco zajímavého a nového, skvěle kombinuje staré i moderní. Není pochyb, že Dubaj je nejnavštěvovanější  turistickou destinací na Středním Východě. Je to město věků, které vyrostlo z pouště a svou přítomností zdobí pobřeží Arabského zálivu. Naše cesta nás zavede k nejznámějším a nejslavnějším místům Dubaje, jako je Dubai Creek - vodní tepna, dělící Dubaj na starou a novou část. Prohlédneme si čtvrť Bastakia, kde Vás zaujmou staré domy s větrnými věžemi (Wind Towered Houses), postavené bohatými obchodníky. Dále si uděláme zastávku ve 180 let staré pevnosti Fort Al Fahidi, kde je umístěno Dubai Museum, kde je zmapována historie tohoto rychle rozkvétajícího Emirátu. Vodním taxikem Abra se poté přeplavíme přes Dubai Creek, a tam nás čeká procházka trhem s kořením (Spice Market) a poté na Zlatý Trh (Gold Souk). Na naší cestě do nejluxusnějšího tour se pořádá na světě Burj Al Arab si uděláme foto zastávku vedle Jumeirah Mosque - významné architektonické památky v Dubaji.    Nejdokonalejší tečkou za naší exkurzí je ochutnání té nejdelikátnější kuchyně v Hotelu Burj Al Arab v restauraci Al Iwan.

Cena: 3.110 Kč  [osoba/výlet]
Na naší cestě na Východní pobřeží projedeme zemědělskou oblastí Al Dhaid. Terén se tu mění z barvité pouštní krajiny k okázalé horské scenérii. Pobřeží je poseto malými rybářskými vesničkami, navštívíme starou vesničku Dibba, strategicky významné místo s úchvatným výhledem na Indický oceán. Dále podél pobřeží přijedeme k nejstarší mešitě v Emirátech - Al Bidyah Mosque, která byla postavena v 15. století. Cesta nás dále provede přístavními městy Khorfakhan a Fujairah, podél horských zřícenin, kde dříve pracovali horalé a poté se dostaneme do 300 let staré pevnosti Fort of Fujairah a do blízké oázy Bithnah Oasis. Předtím než se vrátíme do Dubaje, můžete si nakoupit krásné hrnčířské výrobky nebo koberce na Pátečním trhu (Friday Market). Nakonec se můžete osvěžit v moři a pak si  pochutnat  na výborném obědě.

Cena: 1.222 Kč  [Osoba/výlet]
Emirát Sharjah je pouhých 20 minut od Dubaje. V současné době je považováno za jedno z nejkulturnějších měst na Středním Východě. Najdete tu spoustu elegantních mešit a muzeí s unikátními uměleckými díly. Uvidíte  nádherně zrestaurované domy v tradičním stylu, zářivé barvy trhů s nepřeberným množstvím všech druhů zboží od koření, ovoce, ryb až po oblečení a koberce, to vše dohromady dává tomuto místo přímo magickou atmosféru. Ve městě Ajman se zastavíme v nově zrenovovaném muzeu v pevnosti Fort of Ajman. Na trhu Al Markazi Souk můžete obdivovat překrásné výrobky ze zlata. Naši cestu zakončíme na slavném trhu Central Souk s typickou arabskou architekturou, se stovkami obchodů, a poté se vrátíme do Dubaje.

Cena: 1.864 Kč  [osoba/výlet]
Tato okouzlující pouštní oáza byla původně známá jako zastávka na karavanní stezce, ale dnes je to univerzitní a zemědělské centrum. Známé jako “Zahradní město“, Al Ain je druhým největším městěm v emirátu Abu Dhabi. Naše cesta začíná u Hili Gardens, což je archeologická vykopávka datující se před více než 5 tisíci lety. Poté budeme pokračovat do Al Ain Palace Museum, staré tvrze, která byla residencí zesnulého vládce Sultána Sheikha Zayeda Al Nahyana. Zde se budeme moci pokochat sbírkou různých rodinných portrétů a dalšího, kdy můžete nahlédnout, jak taková královská rodina žila. Dále budeme pokračovat do Al Ain Národního muzea, které poskytuje přehled o tradicích a kultuře země. Později budeme mít to potěšení vidět zblízka velbloudy. Tato jedinečná zvířata doprovázela beduíny velmi dlouhou dobu, ale dnes mají obrovskou sociální a ekonomickou hodnotu v regionu, ale také jako zdroj potravy a mléka. Před návratem se zastavíme na Jahili pevnosti, kde jsou různé výstavy jako např. fotografické sbírky slavného průzkumníka Wilfreda Thesigera, který žil mezi místními beduínskými kmeny mezi lety 1946 a 1947.

Cena: 1.222 Kč  [Osoba/výlet]
Nejlepší cestou, jak se seznámit s moderní metropolí Dubaj, meěsto, které doslova vyrostlo z pouště, je navštívit Dubajské národní muzeum, které je známé také jako Al Fahidi Fort. Je to místo, kde v historii žili vládci země, nyní si ho můžete prohlédnout i vy. Poté zažijete krásnou plavbu tradičním vodním taxíkem - Abrou, který Vás převeze přes Dubajskou zátoku na známý trh s kořením a zlatem. Projdeme úzkými uličkami starého města až dorazíme k Tresure House, kde najdeme kolekci výrobků z kůží a kožešin. Následně si prohlédneme ženské muzeum, kudy bude naše cesta pokračovat k paláci Sheikha Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, vládce, víceprezidenta a předsedy vlády Spojených Arabských Emirátů, kde bude zastávka pro fotografie. Projedeme kolem světového obchodního centra k památnému místu Union House, které je známé hrdinstvím praotců a jejich rozhodnutím vytvořit Spojené Arabské Emiráty. Další zastávkou bude Jumeirah mešita známá svou islámskou architekturou z 8. století - opět s možností přízení fotografií. Projedeme Jumeirah až dorazíme k Islámskému muzeu. Poslední třešinkou výletu bude večeře v nejznámějším hotelu světa Burj al Arab, který má tvar plachetnice, měří 321m a dominuje dubajskému panoramatu. Vychutnejte si místní speciality s magickou atmosférou tohoto jedinečného hotelu.  

Cena: 4.146 Kč  [osoba]
POČASÍ V DUBAJI, SAE
neděle
17. únor
Rain showers
Rain showers
22°C
pondělí
18. únor
Clear sky
Clear sky
20°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 23.039 CZK
1 AED = 6.292 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
 • Osobní znalost prostředí v SAE
 • Asistence a pomoc přímo v SAE
 • Specializace na Arabský poloostrov
 • Rady a doporučení pro cestování
 • Osobní vazby a kontakty
 • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
 • Uspokojení individuálních požadavků
 • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.