+420 515 545 119  |  sinimar@sinimar.eu  |  SKYPE: sinimar.tour

Výlety v SAE

Sinimar Tour zajišťuje vlastní výlety po celých Emirátech. V doprovodu našeho čekého delegáta můžete navštívit zajímavá místa v SAE. Díky našim dlouholetým zkušenostem a kontaktům Vám můžeme zajistit návštěvu zajímavých míst, která nenajdete v běžných průvodcích.

Seznam výletů ke stažení.

Sinimar doporučuje
Zažijte adrenalin při sjíždění písečných dun. Máme pro Vás novinku a možnost řídit silné buggy přímo v poušti. Tento zážitek je nezapomenutelný. K dispozici jsou dva typy buggies, a to Polaris a nebo Rage. Oba jsou to velmi silné stroje. Jsou vždy dvoumístné. S Vámi vyjede jedna buggy s instruktorem, který pojede jako první a bude Vám ukazovat nejlepší cestu, abyste se nepřevrátili. Pojede dle Vašich možností a požadavků. Rozhodně to ale není žádná pomalá jízda. Po cestě budete zastavovat u velbloudí farmy apod., kde se můžete střídat v řízení, pokud pojedete ve dvou. Součástí jízdy na celý den je také oběd, návštěva Wadis, jízda přes řeky, hory a duny. Místo, odkud budete vyjíždět na buggies je hluboko v poušti, 65km od Dubaje a 30 km od Hatty. Máte možnost se na místo dopravit sami např. taxíkem či si od nás sjednat transfer na celý den (12 hodin), kdy můžete využít i možnosti si zajet poté např. do Hatty.

Cena: 6.143 Kč  [buggy pro 2 osoby]
Sinimar doporučuje
Tento výlet je ideální pro všechny, kdo chtějí vidět Dubaj i ze zákulisí a získat množství zajímavých informací o životě v Dubaji a Spojených arabských emirátech. Naše průvodkyně Vám zajistí tento soukromý výlet jen pro Vás. Znamená to tedy, že bude mít v rukávu mnoho možností, které byste během výletu mohli stihnout a Vy se s ní domluvíte po vyzvednutí, co by Vás nejvíce zajímalo. Naše průvodkyně Vás vyzvedne v hotelu a poté se vydáte na ta nejzajímavější místa s jejím bohatým výkladem o Dubaji. Zastávky většinou jsou:
 • Dubai Marina a JBR - krásná promenáda a umělá zátoka s mnoha krásnými mrakodrapy a veřejnou pláží
 • Palm Jumeirah - palmový ostrov, který uvidíte z obou koutů, z jednoho je překrásný výhled na Dubaj a Burj Al Arab ze zadu, což je rarita a z druhého zase na celou Marinu a její mrakodrapy
 • Burj Al Arab - zastavíte se u veřejné pláže, kde se Vám naskytne možnost vyfotit se s tímto výjimečným hotelem tak, jak málokomu
 • City Walk a nový Harbour - nová část Dubaje a pohled na Dubaj, který jen tak neuvidíte
 • Bur Dubai a Deira - muzeum, Al Bastakiya a poté starými abrami přes Dubai Creek do Deiry na tržnici se zlatem a kořením, kde Vás průvodkyně vezme k těm nejlepším, kde si můžete koupit všechno možné, budete mít jistotu, že Vám poradí, jaká je průměrná cena zlata, ořechů a dalšího a pokud budete chtít, pomůže Vám i se smlouváním
 • Nejvyšší stavba a zpívající a tančící fontány
Výlet je ideální na 6 hodin, abyste měli dostatek času vše stihnout.

Cena: 1.024 Kč  [auto/hodina]
Sinimar doporučuje
Prohlédněte si nejrychleji rostoucí kosmopolitní město světa, Dubaj. Strhující podívaná inspiruje Vaši představivost a nechá Vás nahlédnout pod pokličku tohoto skutečně unikátního světa. Navštívíte luxusní obchodní dům Saga World Dubai, vydáte se na plavbu tradiční lodí Dhow podél Dubajské Mariny, dále následuje prohlídka největšího uměle vystavěného ostrova Palm Jumeirah s přepychovými hotely a vilami, kde se nachází i magický hotel Atlantis The Palm. Dále navštívíte autentické islámské tržiště Souk Al Bahar. Následuje to nejkrásnější, nejvyšší budova světa s nejrychlejším výtahem, který Vás vyveze na panoramatickou vyhlídku na celé město, poušť i moře. Spatříte také znáou tančící fontánu a večer bude zakončen vynikající večeří v hotelu Armani.

Cena: 3.346 Kč  [osoba/výlet]
Sinimar doporučuje
High Tea
Toto slovní spojení je často zaměňováno s představou typického anglického čajového dýchánku o páté. Nebojte se tato varianta odpoledního čaje je něco zcela jiného. High Tea v Burj Al Arab začíná od 19:00 do 20:00 a nabízí koktejly doplněné delikátními sendviči a sladkými dobrotami. Arabesque Afternoon Tea in Sahn Eddar
Využijte skvělé příležitosti na setkání s přáteli v luxusním prostředí hotelu Burj Al Arab, které se nachází v místě světově nejvyššího hotelového atria. Přívítají Vás teplé a uklidňující tóny, mramorová mozaiková podlaha a decentní osvětlení. To vše dohromady poskytuje perfektní zázemí pro hosty, kteří si chtějí užít odpolední čaj ve velkém arabském stylu. Tuto nabídku můžete využít v čase od 13:00 do 18:00 hod. Sky Tea
Nachází se v nejvyšším patře hotelu Burj Al Arab, Sky View Bar nabízí bezkonkurenční výhled na Palm Jumeirah a World Island. Vychutnejte si kávu, čaj, sendviče nebo pečivo a koláče podávené s možností výběru lahodných domácích džemů. Tuto nabídku můžete využít v čase od 13:00 a od 16:00 hod.

Cena: 3.240 Kč  [osoba]
Sinimar doporučuje
Zažijte neskutecný pohled na Dubaj. 12 minutový let - budeme odlétat ze Skydive Helipad (v Marině) 15 minutový let - budeme odlétat od hotelu Atlantis the Palm 22 minutový let - budeme odlétat ze Skydive Helipad (v Marině) Během letu uvidíte to nejúžasnější z Dubaje z ptačí perspektivy. Uvidíte nejvyšší stavbu světa Burj Khalifu a také jednu z nejznámějších a nejluxusnějších staveb hotel Burj Al Arab ve tvaru plachetnice. Podíváme se také nad umělé ostrovy ve tvaru Světa, kde budete moc vidět jednotlivé ostrovy, které když utvoří celek, znázorňují náš svět, uvidíte také, které z ostrovů jsou již zastavěny. Dále poletíme nad umělými ostrovy Palm Jumeirah, kde uvidíte krásný a rozlehlý hotel Atlantis i s obrovským akvaparkem. Vracet se budeme nad JBR a JLT zpět do Festival City. Je to ohromující zážitek, který byste si neměli nechat ujít.

Cena: 4.725 Kč  [Osoba/výlet]
Sinimar doporučuje
Město Dubaj se stalo nejznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit jeho vývoj, budeme muset cestovat v prostoru i čase, abychom prozkoumali přírodu, společnost a technologii této metropole. Není lepší způsob jak poznat toto město plné rozporů a zázraků! Nejrychleji se rozvíjející město na světě Vás na každém kroku ohromí a okouzlí  něčím novým. Připojte se k nám na této fascinující cestě za poznáním rozmachu a rozvoje této multikulturní metropole. Naší první zastávkou bude dubajská Marina - uměle vytvořený kanál se spoustou luxusních mrakodrapů, vil a hotelů, které obklopují místní krásnou promenádu. Poté se přesuneme na Palm Jumeirah, což je velmi prestižní oblast, místo pro stále ještě se stavící Jumeirah Beach Residences - luxusní vily a domy. Dále se potěšíte krásou malých Benátek Dubaje propojených s arabskou architekturou, nazývaných Madinat Jumeirah. Pokračovat budeme do centra, abychom navštívili nejvyšší vyhlídkovou plošinu na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která je připojena k největšímu obchodnímu centru světa Dubaj Mall. Tento obchodní dům je známý nejen svým obrovským akváriem a podmořskou zoo, ale především světově největší tančící a zpívající fontánou. Následovat bude Hight Tea v nejznámějším hotelu světa ve tvaru plachetnice Burj Al Arab. Burj Al Arab měří 321m a dominuje dubajskému panoramatu. Atmosféru umocňuje noční osvětlení, které vytváří představu moře a ohně. Zážitek opravdu nesmírně dojemný.  

Cena: 2.428 Kč  [osoba/výlet]
Dubaj je hlavním městem stejnojmenného emirátu, je druhým největším emirátem v SAE po Abu Dhabi a je také nejlidnatějším. Leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu. Vládcem Dubaje je šejk Muhammad bin Rashid al Maktum, který je viceprezidentem a premierem SAE. Téměř veškerý  hospodářský,  sociální, kulturní i politický život emirátu Dubaj se odehrává v městě Dubaj. Město dělí  na dvě části Dubai Creek - Deiru a Bur Dubai.   Dubai City Tour začneme prohlídkou několika  památek, uděláme si např. zastávku v krásné mešitě - Jumeirah Mosque a poté zamíříme na projížďku kolem zátoky Dubai Creek, jež je tepnou celého města. Následně si uděláme procházku úzkými uličkami historické části Bastakiya s jejími nádherně zrestaurovanými starými budovami a poté navštívíme pevnost Al Fahidi Fort, kde je umístěno Dubai Museum.
Poplujeme  Abrou (vodní taxi) přes zátoku a budeme pokračovat v objevování tradičních dubajských trhů, kde Vás pohltí vůně koření, bylin a kadidla. Náš výlet končí procházkou po Zlatém trhu (Gold Souk) , kde na vás šperky září ze všech stran. Jak byste mohli odolat?

Cena: 732 Kč  [osoba/výlet]
Desert Safari Vám dá příležitost užít si zlaté písečné duny naplno během adrenalinové jízdy ve 4x4 džípu. Zkušení řidiči Vás vezmou na projížďku, na kterou jen tak lehce nezapomenete. Uděláme si zastávku na nejvyšších dunách, abyste si vychutnali a také vyfotili nádherný západ slunce v poušti, který obarví písek do červena. Po krátkém odpočinku v poušti budeme pokračovat dále do beduínského kempu, kde je pro Vás připraven celovečerní program s tradiční arabskou večeří formou bufetu. Budete moci ochutnat to nejlepší z arabské kuchyně. Relaxovat na tradičním posezení s hudbou a doprovodným programem. Můžete si nechat namalovat tetovaní hennou, jízdu na velbloudech, vodní dýmku, zatančit si s břišními tanečnicemi nebo se nechat unést tancem dervišů. Většinou si můžete také dokoupit i alkohol.

Cena: 1.755 Kč  [osoba/ výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 1.305 Kč  [osoba/výlet]
Podívejte se na svět z ptačí perspektivy a vychutnejte si 25 minutový let nad ikonickými orientačními body v Dubaji jako je Burj Al Arab Hotel, Burj Khalifa, Jebel Ali, Dubai Creek, a samozřejmě si budete také moci vyfotit největší člověkěm vytvořené umělé ostrovy - Palm Jumeirah a World. Během tohoto letu budete mít možnost nafotit neuvěřitelné fotky zázraků lidského inženýrství jako například:
 • Burj Al Arab Hotel
 • Palm Jebel Ali
 • Dubaj Marina
 • Světově proslulý umělý ostrov Palm Jumeirah
 • Burj Khalifa
 • Dubai Creek
 • Port Rashid
 • ostrovy World

Cena: 6.210 Kč  [osoba/výlet]
Užijte si romantickou večeři na tradiční arabské Dhow, která klouže hladce a tiše po hladině podél zálivu pod hvězdnou oblohou zalitou měsíčním světlem. Hlavní dubajské ikony září pod měsíčním světlem, minulá i současná architektura je v tomto denním čase naprosto úchvatná.     Večeře na této dřevěné veslici Vám dává šanci na všestranný zážitek. Zatímco si budete vychutnávat delikátní večeři o několika chodech, atmosféru bude dotvářet živá tradiční arabská hudba. Z oken můžete sledovat nádherně osvětlené pobřeží podél Dubai Creeku, se všemi monumentálními stavbami. Při tomto zážitku uvidíte Dubaj zase z jiné perspektivy.   Tento zážitek je vhodný jak pro páry, rodiny s dětmi, tak je tu i možnost pořádání velkých firemních akcí či oslav. Toto místo dodá veškerým těmto událostem nádech exotiky a romantiky.

Cena: 878 Kč  [osoba/výlet]
Sinimar doporučuje
Užijte si úžasnou tradiční plavbu podél pobřeží Musandam na palubě klasických ománských lodí Dhow. Během plavby se můžete kochat výhledem na překrásnou přírodní scenérii a přitom si můžete vychutnat arabské pohoštění, které pro Vás připraví posádka lodi. Relaxujte na lodní palubě, opalujte se nebo se můžete dokonce i potápět v křišťálových vodách Indického oceánu. Po obědě, který proběhne formou bufetu budete mít ještě spoustu času na další relaxaci, opalování a potápění v korálových útesech. Musandam je díky své geografické poloze a hornatému terénu izolován od zbytku Ománu a region se rozvíjel svým vlastním tempem. Krásu Musandamu - fjordy, kamenné útesy táhnoucí se do moře a jeskyně si lze nejlépe vychutnat z moře.   Hlavním městem Musandamu je Khasab (plodnost), díky úrodné půdě a spoustě ryb, které jsou tu jedním z hlavních složek jídelníčku. Pro příznivce historie jde o poloostrov mnoha starověkých osad, pravěkých hrobů a skalních rytin.

Cena: 1.843 Kč  [osoba/ výlet]
Objevte s námi kouzlo tohoto Arabského šperku, jak je Abu Dhabi často nazýváno! Na naší cestě projedeme kolem přístavu Jebel Ali Port, což je největší člověkem vytvořený přístav na světě. Abu Dhabi je hlavní město SAE a metropole stejnojmenného emirátu. Má 1 500 000 obyvatel.  Má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let do 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Abu Dhabi je jedním z největších světových producentů ropy.  Naší první destinací na naší cestě bude Centrum pro ženská řemesla - Women’s Handicraft Center. Zde můžete obdivovat úžasnou zručnost dovednost místních žen při tradičních řemeslech. Toto centrum bylo založeno, aby poskytlo pracovní příležitosti pro ženy v regionu a také slouží k zachování a ochraně kulturního dědictví. Poté budeme pokračovat po skvěle udržovaných silnicích obklopených zelení, stromy a rozlehlými parky, až přijedeme do nejstarší budovy v Abu Dhabi - Al Husn palác, postavený v 18. st., také si prohlédneme třetí největší mešitu na světě - Grand Mosque, která Vás uchvátí svou velkolepostí a nádherou. Dále navštívíme Nadaci pro kulturu přímo v srdci města hned vedle Union Square, které je vyzdobeno symbolickými motivy inspirovanými národními zvyky. Potom co projedeme podél Corniche, navštívíme Heritage village, speciálně vybudovanou Sheikh Zayed bin Sultan al Nahyan, jako připomenutí minulosti pro mladší generace. Budete mít také příležitost užít si nakupování v Abu Dhabi Marina Mall a najíst se ve zdejších restauracích.

Cena: 2.722 Kč  [osoba/výlet]
Dubai je město, kde na každém kroku objevíte něco zajímavého a nového, skvěle kombinuje staré i moderní. Není pochyb, že Dubaj je nejnavštěvovanější  turistickou destinací na Středním Východě. Je to město věků, které vyrostlo z pouště a svou přítomností zdobí pobřeží Arabského zálivu. Naše cesta nás zavede k nejznámějším a nejslavnějším místům Dubaje, jako je Dubai Creek - vodní tepna, dělící Dubaj na starou a novou část. Prohlédneme si čtvrť Bastakia, kde Vás zaujmou staré domy s větrnými věžemi (Wind Towered Houses), postavené bohatými obchodníky. Dále si uděláme zastávku ve 180 let staré pevnosti Fort Al Fahidi, kde je umístěno Dubai Museum, kde je zmapována historie tohoto rychle rozkvétajícího Emirátu. Vodním taxikem Abra se poté přeplavíme přes Dubai Creek, a tam nás čeká procházka trhem s kořením (Spice Market) a poté na Zlatý Trh (Gold Souk). Na naší cestě do nejluxusnějšího tour se pořádá na světě Burj Al Arab si uděláme foto zastávku vedle Jumeirah Mosque - významné architektonické památky v Dubaji.    Nejdokonalejší tečkou za naší exkurzí je ochutnání té nejdelikátnější kuchyně v Hotelu Burj Al Arab v restauraci Al Iwan.

Cena: 2.977 Kč  [osoba/výlet]
Kulinářský zážitek - OBĚD Předkrm si vychutnáte v restauraci Scape Restaurant & Bar (Californian Fusion - terasa s výhledem na Arabský záliv), další chod si budete vybírat v restauraci Nathan Outlaw v Al Mahara (mořské plody - restaurace s podmořskými akvárii), hlavní chod si vychutnáte v restauraci Al Muntaha (francouzská kuchyně - restaurace ve 27. patře s výhledem na Dubaj a palmové ostrovy Palm Jumeirah), kam si vyjedete proskleným výtahem a zakončíte tento úžasný zážitek v restauraci Sahn Eddar (mezinárodní kuchyně) v prvním patře, kde si vyberete některý ze skvělých zákusků. Kulinářský zážitek - VEČEŘE Tento jedinečný zážitek začnete drinkem ve Sky View Baru ve 27. patře s výhledem na celou Dubaj, poté se přesunete hned vedle na předkrmy do restaurace Al Muntaha (francouzská kuchyně - restaurace ve 27. patře s výhledem na Dubaj a palmové ostrovy Palm Jumeirah), další chod bude podáván v restauraci Scape Restaurant & Bar (Californian Fusion - terasa s výhledem na Arabský záliv), hlavní chod si poté vychutnáte v restauraci Nathan Outlaw v Al Mahara (mořské plody - restaurace s podmořskými akvárii), zakončíte tento úžasný zážitek v restauraci Sahn Eddar (mezinárodní kuchyně) v prvním patře, kde si vyberete některý ze skvělých zákusků.

Cena: 7.074 Kč  [osoba]
Sinimar doporučuje
Arabský záliv přímo vybízí k romantické a nezapomenutelné plavbě Vašeho života v srdci Dubaje! Poplujete např. kolem Dubai Creek, ostrovů World, Palm Jumeirah a Burj Al Arab. Pokud budete chtít, můžeme zakotvit na jednom místě, a užít si potápění, šnorchlování nebo se jen tak osvěžit v příjemné a čisté vodě. Relaxujte a obdivujte krásy dubajského pobřeží  s přáteli nebo s rodinou na palubě luxusní jachty, odpočiňte si od hlučného a hektického života ve velkoměstě  a nechte se kolébat na mořských vlnách. Starat se o vás bude kvalifikovaná posádka, která pro Vás připraví vynikající jídlo a k dispozici máte samozřejmě i nápoje. Ochutnejte nádech luxusu na jedné z našich unikátních soukromých jachet. Pokud byste měli zájem o větší jachtu či luxusnější, určitě nám dejte vědět, jachet máme v nabídce opravdu hodně, a to až pro 50 osob.

Cena: 11.014 Kč  [Loď/hodina]
Naprostý kontrast hluku a shonu velkoměsta je úchvatný, míruplný let balónem, jež ruší jen občasné vzplanutí plynového hořáku. Náš výlet začíná ráno těsně před východem slunce. Poletíme nad Dubají ve výšce cca 4.000 stop, uvidíte krásné červené písečné duny, gazely, velbloudy a přímorožce arabského v jejich přirozeném prostředí. Let potrvá hodinu. Tento výlet bude zajisté nezapomenutelný. Po přistání nás čeká pouštní přivítání, krátká jízda po dunách do beduínského kempu, kde si budete moci vychutnat gurmánskou snídani a show se sokoly. Po konci výletu budete odvezeni zpět do Vašeho hotelu.  

Cena: 7.452 Kč  [osoba/výlet]
Připravte se na ranní kouzelný výlet plný zážitků. Zkušení pouštní řidiči Vás odvezou pryč z rušného města na ohromný zážitek na písečných dunách uprostřed nekončící pouště. Zastavíme se u kempu na občerstvení, kde si budete moci vyzkoušet i jízdu na velbloudech. Budete si taky moci vyzkoušet sandboarding. Stoupnete si na board či prkno a pustíte se po dunách dolů, je to neskutečný zážitek. Poté se kolem poledne vrátíme zpět do rušného města, abyste si mohli užít zbytek dne.

Cena: 995 Kč  [Osoba/ výlet]
Zažijte romantickou večeři na palubě této luxusní prosklené lodi, kdy během večeře pomalu poplujete po vodách dubajského kanálu (Dubai Creek), a uvidíte obě strany Dubaje - starou a novou - zase z jiné perspektivy. Plavba na této uzavřené, celoprosklené a klimatizované lodi, které se říká dle pařížské předlohy Bateux, je skutečně unikátním zážitkem. Hosté si během této pomalé plavby vychutnají čerstvě připravené gurmánské menu o několika chodech, při které je bude bavit živá hudba a atmosféru dotváří intimní osvětlení a skvělá obsluha, která je neustále při ruce, zatímco  můžou obdivovat nejvýznamější památky a stavby po obou stranách Dubai Creek. Tato elegantní loď také nabízí ideální a zároveň neobvyklé místo pro pořádaní nejrůznějších akcí jak pro soukromé tak např. firemní účely.

Cena: 3.034 Kč  [osoba/výlet]
Emirát Sharjah je pouhých 20 minut od Dubaje. V současné době je považováno za jedno z nejkulturnějších měst na Středním Východě. Najdete tu spoustu elegantních mešit a muzeí s unikátními uměleckými díly. Uvidíte  nádherně zrestaurované domy v tradičním stylu, zářivé barvy trhů s nepřeberným množstvím všech druhů zboží od koření, ovoce, ryb až po oblečení a koberce, to vše dohromady dává tomuto místo přímo magickou atmosféru. Ve městě Ajman se zastavíme v nově zrenovovaném muzeu v pevnosti Fort of Ajman. Na trhu Al Markazi Souk můžete obdivovat překrásné výrobky ze zlata. Naši cestu zakončíme na slavném trhu Central Souk s typickou arabskou architekturou, se stovkami obchodů, a poté se vrátíme do Dubaje.

Cena: 1.785 Kč  [osoba/výlet]
Na naší cestě na Východní pobřeží projedeme zemědělskou oblastí Al Dhaid. Terén se tu mění z barvité pouštní krajiny k okázalé horské scenérii. Pobřeží je poseto malými rybářskými vesničkami, navštívíme starou vesničku Dibba, strategicky významné místo s úchvatným výhledem na Indický oceán. Dále podél pobřeží přijedeme k nejstarší mešitě v Emirátech - Al Bidyah Mosque, která byla postavena v 15. století. Cesta nás dále provede přístavními městy Khorfakhan a Fujairah, podél horských zřícenin, kde dříve pracovali horalé a poté se dostaneme do 300 let staré pevnosti Fort of Fujairah a do blízké oázy Bithnah Oasis. Předtím než se vrátíme do Dubaje, můžete si nakoupit krásné hrnčířské výrobky nebo koberce na Pátečním trhu (Friday Market). Nakonec se můžete osvěžit v moři a pak si  pochutnat  na výborném obědě.

Cena: 1.170 Kč  [Osoba/výlet]
Tato okouzlující pouštní oáza byla původně známá jako zastávka na karavanní stezce, ale dnes je to univerzitní a zemědělské centrum. Známé jako “Zahradní město“, Al Ain je druhým největším městěm v emirátu Abu Dhabi. Naše cesta začíná u Hili Gardens, což je archeologická vykopávka datující se před více než 5 tisíci lety. Poté budeme pokračovat do Al Ain Palace Museum, staré tvrze, která byla residencí zesnulého vládce Sultána Sheikha Zayeda Al Nahyana. Zde se budeme moci pokochat sbírkou různých rodinných portrétů a dalšího, kdy můžete nahlédnout, jak taková královská rodina žila. Dále budeme pokračovat do Al Ain Národního muzea, které poskytuje přehled o tradicích a kultuře země. Později budeme mít to potěšení vidět zblízka velbloudy. Tato jedinečná zvířata doprovázela beduíny velmi dlouhou dobu, ale dnes mají obrovskou sociální a ekonomickou hodnotu v regionu, ale také jako zdroj potravy a mléka. Před návratem se zastavíme na Jahili pevnosti, kde jsou různé výstavy jako např. fotografické sbírky slavného průzkumníka Wilfreda Thesigera, který žil mezi místními beduínskými kmeny mezi lety 1946 a 1947.

Cena: 1.170 Kč  [Osoba/výlet]
Desert safari Vám dá příležitost užít si zlaté písečné duny naplno během adrenalinové jízdy v Jeepu nebo dokonce v Hummeru. Zkušení řidiči Vás vezmou na projížďku, na kterou jen tak lehce nezapomenete. Uděláme si zastávku na nejvyšších dunách, aby jste si vychutnali a také vyfotili nádherný západ slunce v poušti, který obarví písek do červena. Po krátkém odpočinku a občerstvení budeme pokračovat dále do beduínského kempu, kde je pro Vás připraven celovečerní program s tradiční arabskou večeří. Můžete si zkusit malování hennou, jízdu na velbloudech, vodní dýmku, zatančit si s břišními tanečnicemi nebo se nechat unést tancem dervišů. Poté v kempu zůstanete spát přes noc. Spát budete na slaměných lůžkách tak, jako spí opravdoví beduíni. Ráno si můžete užít typickou beduínskou snídani. Po snídani budete zavezeni zpět do hotelu.

Cena: 1.900 Kč  [osoba/výlet]
Zažijte nezapomenutelnou zkušenost v netradičním spojení, obrovská rozlehlost pouště a pohodlí v první “ open-air” arabské restauraci v tomto regionu. Restaurace Al Hadheerah v komplexu Bab Al Shams Hotel & Resort nabízí nejen úžasný kulinářský zážitek! Servíruje se tradiční arabská kuchyně o několika chodech a během celého večera Vás budou bavit břišní tanečnice, můžete se nechat potetovat Hennou, poslouchat tradiční živou arabskou hudbu s folklorními tanci nebo sledovat představení s vycvičenými sokoly. Tato večeře je pořádána každý den, trvá zhruba 3 hodiny. Minimální počet osob  jsou dvě, je nutné objednat se dopředu. Na tento kulturní i kulinářský zážitek jistě nikdy nezapomenete.

Cena: 3.969 Kč  [osoba/výlet]
Nejlepší cestou, jak se seznámit s moderní metropolí Dubaj, meěsto, které doslova vyrostlo z pouště, je navštívit Dubajské národní muzeum, které je známé také jako Al Fahidi Fort. Je to místo, kde v historii žili vládci země, nyní si ho můžete prohlédnout i vy. Poté zažijete krásnou plavbu tradičním vodním taxíkem - Abrou, který Vás převeze přes Dubajskou zátoku na známý trh s kořením a zlatem. Projdeme úzkými uličkami starého města až dorazíme k Tresure House, kde najdeme kolekci výrobků z kůží a kožešin. Následně si prohlédneme ženské muzeum, kudy bude naše cesta pokračovat k paláci Sheikha Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, vládce, víceprezidenta a předsedy vlády Spojených Arabských Emirátů, kde bude zastávka pro fotografie. Projedeme kolem světového obchodního centra k památnému místu Union House, které je známé hrdinstvím praotců a jejich rozhodnutím vytvořit Spojené Arabské Emiráty. Další zastávkou bude Jumeirah mešita známá svou islámskou architekturou z 8. století - opět s možností přízení fotografií. Projedeme Jumeirah až dorazíme k Islámskému muzeu. Poslední třešinkou výletu bude večeře v nejznámějším hotelu světa Burj al Arab, který má tvar plachetnice, měří 321m a dominuje dubajskému panoramatu. Vychutnejte si místní speciality s magickou atmosférou tohoto jedinečného hotelu.  

Cena: 3.969 Kč  [osoba]
POČASÍ V DUBAJI, SAE
pondělí
15. říjen
Clear sky
Clear sky
31°C
úterý
16. říjen
Clear sky
Clear sky
30°C
AKTUÁLNÍ ČAS
PRAHA:
DUBAJ:
[DST = letní čas]
AKTUÁLNÍ KURZY
1 USD = 22.450 CZK
1 AED = 6.134 CZK
Proč cestovat právě
se Sinimar Tour?
 • Osobní znalost prostředí v SAE
 • Asistence a pomoc přímo v SAE
 • Specializace na Arabský poloostrov
 • Rady a doporučení pro cestování
 • Osobní vazby a kontakty
 • Osobní zkušenosti s poskytovanými službami
 • Uspokojení individuálních požadavků
 • Reference od osobností z oblasti business, sportu, politiky aj.